This website is for sale. The price of 3000 dollars. Click for contact. Please write in Turkish.
(7942)

Yıllık 15 bin adet traktör üretimi kapasitesine sahip İtalyan orijinli SDF (Same, Deutz-Fahr) aralarında İtalya’nın da olduğu tüm Avrupa ülkeleri; Yeni Zelanda ve Avustralya’ya traktör ihraç edecek.

Motor1 Türkiye olarak sizlerle genellikle binek ve hafif ticari otomobillere dair haberler paylaşıyoruz. Tabii ki bazı özel durumlarda haber skalamız genişliyor. Mesela Tesla, elektrikli çekici modeli Semi'yi tanıttığında bunu sizlerle paylaştık. Keza Temsa'nın sıfır emisyonlu otobüs modeli Avenue EV'yi de sitemiz üzerinden duyurmuştuk. Şimdi ise farklı bir kategoriye, tarım makinelerine değineceğiz.

Same Deuzt-Fahr (SDF) Türkiye, 2017'nin ortasında temellerini attığı "yeni fabrika" atılımını 50 milyon TL ek yatırım ile destekleyerek Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 140 bin m2 alana yeni bir tesis kurmuş.

3 Mayıs 2019'da davetlisi olarak katıldığımız açılışta bir üretim tesisi olarak addedilen oluşumu inceleme fırsatı bulduk. Avrupa ve denizaşırı ülkeleri de destekleyecek kapasitede olan ve yılda 15 bin traktörü banttan indirecek şekilde dizayn edilen fabrika birkaç bölümden oluşuyor. Şanzıman üretim hattına özellikle vurgu yapan SDF Türkiye bu komplekste iki bağımsız traktör üretim bandı, boyahane, yedek parça deposu, açık kapalı antrepo, sevkiyat alanları, eğitim binası ve idari ofislere yer vermiş.

deutz traktör fabrikası

İmalatta yüksek oranda yerli tedarikçilere çalışan SDF Türkiye, yedek parça deposu ile çiftçilerin sürekliliğini sağlamayı hedefliyor. Bunun için büyük ve geniş bir depo açan marka, yedek parça ihtiyacına hızlı cevap verebilmek adına stoklu çalışacak.

Servis elemanları ve müşterilerin eğitimi için açılan SDF Akademi ise iki derslik, bir uygulama alanıyla traktör ve tarım makinelerinin daha bilinçli kullanılmasını ve ömürlerinin uzatılmasını desteklemek adına kurulmuş.

deutz traktör

Hem bahçe, hem tarla traktörü üreten SDF Türkiye'nin ürün gamında normalde 45-110 bg aralığında ürünler üretiliyor. 3B motor emisyon regülasyonlarını karşılayan ünitelerle beslenen traktörlere ek olarak Avrupa pazarlarına giden 60-110 bg aralığında özel seriler de mevcut. Same, Deutz-Fahr, Lamborghini ve Hürlimann markaları adına üretim yapılan tesisten Same-Dorado Natural, Deutz-Fahr 5D, Lamborghini Spire Trend ve Hürlimann XA gibi traktörler çıkıyor.

Bu arada güç değerleri sadece bununla sınırlı değil. Yukarıdaki fotoğrafta solda kalan arkadaşımız 340 bg gücünde ve ağır işler için kullanılıyor.

Yerli sermayaye önem verilen ve şu sıralar zor zamanlardan geçen çiftçilik sektöründe SDF ürünleri piyasaya nasıl bir etki yapacak? Bunu zamanla göreceğiz.


No comments yet
Tema Ayarları

Kendi özelleştirilmiş stilini belirle

Mod Seç

Uygulamanız için mükemmel renk modunu seçin.


RTL Mode

Dil yönünüzü değiştirin


Fluid Layout

Tam ekran modu aç/kapat

Görünüm